Озвучення

Залишити коментар

Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Коментарів: (2)

09.06.2024 - 15:06

Для цієї історії не пошкодували бюджету, і це дуже помітно – я вкрай рідко бачила такі масштабні батальні сцени (не кажучи вже про морські бої) у азійських фільмах, акторська гра переважно радує око, та і нагород стрічка отримала вдосталь.

Що стрічці дійсно можна закинути (і частенько таки закидають), то це перебір з пафосом і якісь аж надто стереотипно-пласкі образи ворогів.
Але я справді уявлення не маю як про особистість такого масштабу (бо Лі Сунсін – дійсно легендарна історична постать без найменшого перебільшення) і його чи не найуспішнішу битву (12 проти 300 кораблів, безумовна перемога з неспівставно меншими втратами) взагалі можна зняти фільм без пафосу. Це, здається, в принципі неможливо. І оскільки показували цей бій саме як легендарну історичну подію, то і стереотипність ворогів можна зрозуміти.

По суті це докладний опис одного бою. Точніше, планування пастки: розвідка, пошук найвдалішого місця для зіткнення (вузька протока з особливостями течій, про які не знали вороги), підготовка, навчання підлеглих вправно маневрувати і точно виконувати накази в бою, вдосконалення конструкції кораблів, щоб вони могли безпечно підпливати ближче до ворога і влучніше стріляти з бортових гармат і т.д. 
А вже потім її неймовірне втілення.
І це знято настільки захопливо, що не відірватись. (трохи докладніше)

02.09.2022 - 22:09

Один з улюблених фільмів. Хочу, щоб і наших звитяжних воїнів так висвітлювали!